07 júl 2014

Pomocníčka do domácnosti: Čo stojí?

0 Comment

jhggfj

Uvažujete, že by ste radi uvítali pomoc v domácnosti?. Počet detí stúpa, domácich prác neubúda, pracujúci manžel poctivo plní úlohu živiteľa rodiny a z práce chodí, ako inak, až večer, keď ukladáte ratolesti do postele. Únava a vyčerpanie sú na každodennom poriadku. A to zaspávate s pocitom, že ste nič nestihli. Možno zajtra…

Matky to nemajú ľahké. Postarať sa o rodinu a o domácnosť zaberie kopec času. Mnohé ženy chcú byť stopercentnými matkami, zároveň musia mať vyluxovaný byt a pravdaže chcú aj dobre vyzerať, aby mohli reprezentovať svoju drahú polovičku. Na to by však deň musel mať omnoho viac hodín. Alebo zvážte pomocníčku, ktorá sa vám postará o domácnosť.

Prekonajte predsudky
Mnohé ženy si stále nevedia predstaviť, že by sa im o domácnosť mala starať cudzia osoba. A tak si čerpajú dovolenku na veľké upratovanie a nervózne okrikujú deti, ktoré sú v robení neporiadku neporovnateľne rýchlejšie. Najskôr treba prekonať predsudky. Keď budete mať pomocníčku na upratovanie, neznamená to, že ste lenivá alebo neschopná. Len vám záleží na iných hodnotách. Získate viac času pre svoju rodinu a spoločné záujmy.

Ako hľadať
Sú dve možnosti, ako gazdinú získať. Prvou je agentúra, ktorá je spoľahlivejšia, zaručuje diskrétnosť aj serióznosť pomocníčky, pretože všetky ženy, ktoré zamestnáva, prechádzajú psychologickými testami. Ak ale chcete zopár korún ušetriť, spýtajte sa známych alebo skúste hľadať gazdinku cez inzerát.

Povedzme si pravdu, nájsť dobrú pani vôbec nie je ľahké. A keď sa už pani nájde a je dobrá, tak to aj niečo stojí. Ceny sa líšia od jednotlivých regiónov, no počítajte aspoň 3,5 – 6 Eur na hodinu. Veľa závisí od pracovnej doby, na ktorej sa dohodnete. Teda či to bude pár dní v týždni alebo niekoľko hodín denne. Pomoc môžete využiť ako bežnú údržbu domácnosti, prípadne aj so starostlivosťou o dieťa alebo môžete požiadať o výpomoc pri žehlení, varení či veľkom upratovaní. Záleží len od vás…

Takisto sa treba dohodnúť aj na používaní čistiacich prostriedkov. Ak ich nezabezpečíte vy, cena rastie podľa druhu služieb.

HousekeepingČo ponúkajú čistiace spoločnosti?
Sezónne upratovanie: vysávanie kobercov, čistenie podláh, sociálnych zariadení, utieranie prachu, tepovanie kobercov a čalúneného nábytku, umývanie okien, pranie záclon …
Príležitostné upratovanie: po maľovaní, upratanie pivnice, povaly, okolia domu, pomoc v záhrade…
Pomocníčka v domácnosti: pranie, žehlenie, upratovanie, nákupy…

Ak si zrátate náklady pri vlastnom upratovaní, teda nákup čistiacich prostriedkov, čo je asi 10 Eur, k tomu váš drahocenný čas, pomocníčka v domácnosti určite stojí za zváženie. Mať doma gazdinku nie je len rozmarom niektorých zaneprázdnených celebrít, tieto služby využíva mnoho úspešných žien, ktorým rodina nie je ľahostajná a pred pobehovaním po byte s prachovkou v ruke uprednostnia vychádzku v prírode so svojimi blízkymi.

Zdroj: http://zena.atlas.sk/pomocnicka-do-domacnosti-co-stoji/domacnost/domace-prace/585837.html

 

[top]
About the Author